Корзина
293 отзыва
Інструменти для ремонту та будівництва
Контакты
Інтернет-магазин "ЦЕПОК"Юрій
УкраинаРовненская областьРівневул. Князя Володимира, 75.
+380680926226
+380680926226
+380680926226

Вибір шуруповертів

Вибір шуруповертів

Багато людей при купівлі інструменту плутається в виборі. Купуючи шуруповерти потрібно визначити поле для його застосування. В цій статті коротко опишемо основні тези для вибору шуруповерта.

Сучасні конструкції шуруповертів мають кілька модифікацій, які визначаються призначенням. Можна виділити наступні основні типи інструментів що відносяться до групи "шуруповерти":

  • шуруповерт:
  • -риль-шуруповерт;
  • гайковерт;
  • акумуляторна викрутка.

Якщо звичайний шуруповерт призначений тільки для закручування кріпильних елементів, то дриль-шуруповерт поєднує функції свердління і закручування кріплення за рахунок розширення діапазону швидкостей. Самий малопотужний інструмент - це акумуляторна викрутка. Гайковерт забезпечений насадкою для закручування гайок і інших шестигранників.

 За типом електричного живлення шуруповерти можна розділити на акумуляторні і мережеві. Акумуляторні шуруповерти мають велику перевагу в частині мобільності. На них, зазвичай, встановлюються нікель-кадмієві та літій-іонні елементи. По механізму кріплення свердла можна виділити шуруповерти з швидкозажимним патроном і шуруповерти з ключовим патроном (на сьогодні вже рідкість).

 Важливими параметрами інструменту є потужність і швидкість обертання. Потужність можна виразити в функціональних параметрах - м'якому і жорсткому моменті. М'який крутний момент визначає максимально допустиме навантаження в режимі закручування, а жорсткий момент - в режимі свердління. Для звичайних шуруповертів найбільш важливий перший параметр. Так, при моменті, що дорівнює 30 Нм довжина шурупа обмежується 70 мм, а при 40 Нм збільшується до 100 мм і т.д.

 Швидкість обертання визначає призначення інструменту. При його використанні тільки в режимі закручування або розкручування шурупів швидкість встановлюється до 350 об / хв. Якщо інструмент використовується в режимі дрилі, то швидкість повинна складати не менше 1000 об / хв.

 При виборі акумуляторних шуруповертів слід враховувати деякі особливості акумуляторів. Сучасні імпортні шуруповерти забезпечені найчастіше літій-іонними елементами. Такі акумулятори мають ряд переваг, у т.ч. досить високий термін служби. Однак вони мають схильність до саморозряду, тобто розряджаються при зберіганні. Шуруповерти з цими акумуляторами хороші, коли ними часто користуються. Якщо вони експлуатуються рідко, то доцільно використовувати інструмент з нікель-кадмієвих елементів, які менше схильні до саморозряду і помітно дешевше. Будь-які акумулятори потрібно вибирати по їх ємності. Чим вище цей показник, тим якісніший елемент. Якщо шуруповерти будуть використовуватися вдома, де є доступ до розеток, то краще вибрати апарат з живленням від електромережі.

 При виборі дорогого якісного шуруповерта слід звернути увагу на додаткові функції, які розширять можливості пристрою. До них можна віднести:

 -введення в конструкцію ударного механізму, що допоможе при відкручуванні торцевих головок;

-забезпечення імпульсу підвищення крутного моменту, що стане в нагоді при утопленні головки шурупа;

-можливість збільшення швидкості обертання до 1000 об / хв. (багатошвідкісний);

-підсвічування робочої зони.

При виборі дешевого, але достатнього для домашніх умов шуруповерта можна зупинитися на інструменті з обертовим моментом 30-35 Нм і живленням від мережі або з нікель-кадмієвим акумулятором ємністю близько 2 А/год.

 

Обслуговування шуруповерта

 Експлуатація шуруповерта має на увазі правильне його обслуговування. Перш за все, з його допомогою можна довго свердлити отвори. Для цього треба використовувати дриль. Застосування шуруповерта як дриль допускається тільки в короткочасному режимі.

Не можна встановлювати пошкоджені насадки (свердла). Усі обертові елементи, а також внутрішню частину патрона потрібно періодично змащувати.

 

Слід своєчасно контролювати заряд  акумуляторів. Для усунення «ефекту пам'яті» акумулятора перед новою зарядкою його рекомендується повністю розрядити. Зберігати інструмент можна тільки в сухому місці. При тривалій роботі слід контролювати можливість перегріву двигуна. Періодично інструмент слід відключати до повного охолодження.

 

Другие статьи